Všechny články

Výlet 4. A

Žáci 4. A se na konci školního roku 2018 -2019 vydali na badatelskou cestu na HORNÍ HRAD.

Dopravní výchova 2019

Nedílnou součástí výuky žáků je možnost výuky dopravní výchovy na dopravním hřišti v areálu DDM v Aši Sluníčko.

Letní slunovrat na Okružce

Tři zprávičky o tom, jak prožily letní slunovrat tři třídy naší školy.

První školní výlet

13. června vyrazily obě první třídy na školní výlet. Nejely daleko, pouze do Chebu. Tam je čekal zajímavý program.

Exkurze u hasičů

Ve středu 12. června navštívili žáci prvních tříd Stanici Zdravotnické Záchranné Služby a Hasičského záchranného sboru v Aši, aby poznali nejen vybavení záchranných vozů, ale i práci IZS. Prohlídka sanitního vozu nevyšla, posádka byla odvolána k výjezdu.

zveřejněno: 20. 6. 2019

Seeberské strašidlo

Městské muzeum Františkovy Lázně vyhlásilo literární soutěž pro děti do 15 let na téma Seeberské strašidlo a my jsme se rozhodli této soutěže zúčastnit. Snažili jsme se napsat pohádky, povídky i básničky. Nejlepší výtvory byly zaslány do muzea a pak nastalo čekání, kdo z nás uspěje.

zveřejněno: 19. 6. 2019

Mezinárodní den dětí 2019

28. března jsme báječně oslavili Den učitelů. Kačka Kubincová a Dominik Vrabec, aktivní a nejstarší členové školního parlamentu, rozdávali mile překvapeným pedagogům růže, když jim před tím ve školním rozhlase poděkovali za jejich práci a pak i osobně poděkovali a popřáli hodně sil do dalších dnů a roků. Bylo to tak krásné, že jsme si tu atmosféru se školním parlamentem ještě jednou zopakovali.

Finanční gramotnost na Okružní

Naše 4. a 5. třídy se zapojily do projektu České spořitelny Abeceda peněz. Bylo to opravdu zajímavé. Česká spořitelna má celý projekt velmi pěkně připravený. Na našich žácích a samozřejmě i jejich učitelkách bylo založit ve třídě firmu a vymyslet, jak zhodnotit kapitál, který Spořitelna poskytla.

zveřejněno: 13. 6. 2019

Soutěž „O nejhezčího draka“

V měsíci květnu se žáci 6.A a 7.A zúčastnili soutěže „O nejhezčího draka“. Tato soutěž byla mezi všemi základními školami z Aše a ze Selbu. Je to projekt, který je v rámci přátelských vztahů mezi zeměmi. Zúčastnilo 54 žáků z obou tříd.

Přehled získaných OVOV odznaků v roce 2019

V průběhu školního roku 2018/2019 se naši žáci opět aktivně a úspěšně zapojili do OVOV projektu. Výkony a výsledky, které rozhodují o hodnotě vybojovaného odznaku, získali při plnění disciplín v hodinách TV, v přeborech školy, v halových vícebojích.