Všechny články

Karnevalové vyučování

Mezi akce, které již tradičně patří ke každoroční školní zábavě, určitě patří vyučování v duchu masopustních tradic. V letošním roce karneval připadl přesně na Masopustní úterý.

zveřejněno: 10. 3. 2019

Výtvarné odpoledne ve školní družině

11.2.2019 proběhlo v naší školní družině výtvarné odpoledne pod názvem “Zima nás nezebe“. Ke zpracování daného tématu se mohly využít různé výtvarné techniky, které si děti mohly vybrat dle svého uvážení a schopností.

Karneval ve školní družině

5.3.2019 se žáci školní družiny, alespoň na jedno odpoledne, proměnili ve strašidelné bytosti, princezny, piráty, rytíře, indiány a víly.

O Pohár starosty 2019 - Františkovy lázně

Ve čtvrtek 28. února se naše škola zúčastnila soutěže OVOV halového pětiboje v nedalekém městě Františkovy Lázně. Vybrali jsme 11 nejlepších dívek a chlapců a obsadili jak soutěž osmičlenných týmů, tak i soutěže jednotlivců.

zveřejněno: 4. 3. 2019

Recitační klání

V úterý 12. února 2019 po vyučování nadešel čas, kdy se mohli opět potěšit milovníci poezie z řad našich žáků. Ti odvážní přišli recitovat a ti druzí mohli pouze poslouchat.

zveřejněno: 25. 2. 2019

Lyžařský výcvikový kurz 2019

Lyžařský výcvik proběhl v termínu 4. - 8. února 2019.

zveřejněno: 25. 2. 2019

Povánoční tělomrsk

V úterý 22. ledna 2019 se v tělocvičně naší školy konala již tradiční sportovní akce, které se zúčastnilo přes 30 dětí z prvních až pátých tříd.

zveřejněno: 11. 2. 2019

Mladí kuchaři aktivní v naší školní kuchyňce

V tomto školním roce v souladu s ŠVP je opět výuka předmětu pracovní činnosti pro dva nejvyšší ročníky zaměřena na vaření a přípravu pokrmů. V 1. pololetí byl předmět zařazen na rozvrhu žáků a žákyň třídy 8. A. U většiny to byly první větší zkušenosti s kulinářským uměním. Zaslouží si však pochvalu, protože k plnění dílčích i celkových úkolů přistoupili zodpovědně a se zájmem se něco nového naučit.

zveřejněno: 5. 2. 2019

Ašský OVOV halový pětiboj – 6. ročník

Ve středu 30. ledna se ve sportovní hale v našem městě uskutečnila další akce pro mládež ze základních škol 2. stupně a nižšího stupně gymnázií. Organizátorem byla jako obvykle ZŠ a MŠ Okružní z Aše. V hale se sešli nejlepší sportovci z 5 škol našeho ašského okrsku – ZŠ Kamenná, ZŠ Hlávkova, ZŠ Hranice, Gymnázia Aš a školy pořadatele. Pravidelným účastníkem jsou v každém ročníku i reprezentanti ZŠ Františkovy Lázně. Škoda, že již bohužel 4. rokem chyběli žáci z Hazlova. Přesto pořadatelé zaznamenali rekordní počet přihlášek, dohromady 126 dětí na startovní čáře - 62 dívek a 64 chlapců v ročnících 2004 – 2009 bylo toho jasným důkazem.

zveřejněno: 5. 2. 2019

Přebor školy v přehazované 2019

Ve čtvrtek 24. ledna proběhl další z přeborů školy pro žáky 1. stupně, tentokráte učitelé připravili turnaj v přehazované. Přihlásila se 4 družstva, hrálo se systémem každý s každým 1 x 10 minut. S přihlédnutím k počtu přihlášených tříd se tento systém jevil jako nejlepší. Družstva byla smíšená, na palubovce se při utkáních objevila vždy minimálně 2 – 3 děvčata.

zveřejněno: 25. 1. 2019