Všechny články

Oznámení o zrušení konzultačních hodin

Oznamujeme, že v úterý 21. ledna 2020 budou zrušeny konzultační hodiny. Děkujeme za pochopení.

Pololetní tělomrsk

Ačkoli slovo tělomrsk počítač nezná, a upozorňuje nás při jeho psaní na chybu, naše děti toto slovo znají.

zveřejněno: 13. 1. 2020

Soutěž o nejpovedenějšího vánočního kapra

V předvánoční době jsme ve školní družině opět vyhlásili soutěž o nejpovedenějšího vánočního kapra, kterého měly děti za úkol vyrobit či namalovat. Díla tvořily ve školní družině, nebo doma za pomoci rodičů. K tvorbě mohly opět použít libovolné materiály a techniku.

Vánoční dílny 2019

Letos jsme našim žákům druhého stupně nabídli před Vánocemi vcelku netradiční dopoledne. Učitelé připravili 8 pracovních dílen – variaci na oblíbený televizní pořad Partička, práci na tabletu v grafickém programu, skládání puzzle, výrobu vánočních přání ze starých novin, pětiboj v tělocvičně, výrobu dřevěného svícnu v dílnách, seznámení s myslivostí – výstroj, zbraně, dovednosti a znalosti, které myslivec pro svůj koníček potřebuje, vaření vánočního punče ve školní cvičné kuchyňce a matematickou dílnu.

zveřejněno: 4. 1. 2020

Vánoční jarmark 2019

Už v listopadu začínají učitelky 1. stupně hledat nápady na vánoční výrobky, které by žáci I. stupně v hodinách výtvarné výchovy a praktických činností hladce zvládli. Vánoční jarmark je z většiny projektem prvního stupně, ale… Loni pekly a zdobily dvě dívky z deváté třídy perníčky a letos připravila čaj a drobné pohoštění 6. B.

zveřejněno: 4. 1. 2020

Pololetní tělomrsk 2020

Zveme všechny milovníky pohybu na pololetní tělomrsk. Akce se uskuteční 7. ledna 2020 v tělocvičně ZŠ a MŠ Okružní Aš. Začátek v 14:00, předpokládaný konec v 15:00. Vstup do tělocvičny zadním vchodem. Nutná sportovní obuv a oblečení. Doporučujeme vhodné vlastní pití. Žáci navštěvující družinu přijdou vchodem z budovy.

zveřejněno: 3. 1. 2020

Jak jsme roztančili tělocvik

Ve čtvrtek a v pátek se hodiny tělocviku proměnily v tančírnu. Využili jsme nabídky taneční skupiny Dancing Crackers. Její šéf Jaroslav Havelka 4 hodiny rozhýbával naše děti a děti to bavilo. Co bavilo! Byly nadšené. Samozřejmě se jim líbil lektor, protože skvěle tančil a předvedl stoj na jedné ruce a další a další obdivuhodné streetdance záležitosti.

zveřejněno: 3. 1. 2020

Turnaj ve florbalu 2019

Vážení sportovní přátelé, dne 13. prosince 2019 se uskutečnil školní turnaj ve florbale žáků 6. - 9. tříd v naší tělocvičně. Celkem bylo odehráno 16 zápasů a v nich padlo 39 branek.

Mikulášská nadílka

Tradiční školní mikulášskou nadílku připravili pro své malé spolužáky z 1. stupně deváťáci. Konkrétně tedy čertice Adéla Motyčková a Majda Rudolfová a andělky Karina Žyhota a Irena Matějovičová. Do kostýmu Mikuláše se oblékl Vojta Kašša.

Adventní setkání

Všichni čtvrťáci se těšili na osmé setkání, tentokrát proběhlo pouze s babičkami, v domě s pečovatelskou službou v Aši v době adventní.