Všechny články

Ukázková hodina v 1. třídě

17. října proběhlo již tradičně ukázkové vyučování v prvních třídách. Tato školní aktivita je velice oblíbená u rodičů a rodinných příslušníků a každoročně se těší hojné účasti.

zveřejněno: 20. 10. 2019

Sportovní den na Okružce 2019

V úterý 24. 9. se na školním hřišti ZŠ Okružní uskutečnil sportovní den pro všechny žáky naší školy. Chtěli jsme zahájit školní rok společnou akcí a stmelit tak náš veliký žákovský kolektiv. Proto se děti rozdělily do skupin napříč ročníky od první až do osmé třídy.  Deváťáci se podíleli na organizaci.

Přespolní běh okrskové kolo 2019

Dne 26.9. 2019 se konalo Okrskové kolo přespolního běhu v Aši, na vrchu Háj, který úspěšně pořádala naše škola ZŠ Okružní. Za typického podzimního počasí se sešla velmi dobrá konkurence 5 škol. Soutěžilo se v 6 kategoriích a naši sportovci zaznamenali velmi dobré výsledky.

Turnaj v kopané

Vážení příznivci sportu, dne 20.9 2019 v pátek ,se zúčastnili žáci naší školy /6.-9. Třídy / Okrskového turnaje v kopané v Hranicích.

Návštěva botanické zahrady v Bečově

Ve středu 25. září navštívili žáci druhých tříd botanickou zahradu v Bečově. Zúčastnili se vzdělávacího programu – Koulelo se koulelo -  zpracování jablek.

zveřejněno: 30. 9. 2019

První podzimní den

V pondělí 23. září se na prvním stupni potkávala žlutá s červenou, oranžová s hnědou, sem tam byla k vidění i zelená. Co se to tu dělo? Byl první podzimní den. Žáci i učitelky přišly oblečené v barvách podzimu. Někteří měli i podzimní doplňky, jako náušnice z kaštanů, čelenku do vlasů z kaštanů a žaludů apod. Ale to nebylo všechno! Přinesli i vyrobeného skřítka Podzimníčka. Každý svého. Někdo donesl i jeho obydlí. Skřítka vyrobili z přírodnin. A tak jsme na 1. stupni přivítali PODZIM.

zveřejněno: 26. 9. 2019

Postarej se o svého prvňáčka

2. září přišli do naší školy (ZŠ a MŠ Okružní) další noví prvňáčci. Protože nebyli na nové prostředí zvyklí, ze všeho byli vykulení a ohromení rozlohou školy, rozhodli jsme se, že jim pomůžeme prostřednictvím akce „Postarej se o svého prvňáčka". Do tohoto projektu se zapojili žáci 8. a 9. třídy.

zveřejněno: 26. 9. 2019

„Okružka“ v republikovém finále Odznaku všestrannosti olympijského víceboje

Ve středu 4. září vyrazila do Brna na 10. republikové finále dvě děvčata z naší školy, Daniela Benedeková a Natálie Trojanová v doprovodu p. učitelky Simony Dobešové. Nestačily se ani rozkoukat a už spěchaly na stadion, kde nacvičovaly generální nástup na druhý den. Unavené, ale natěšené na dva nabité dny, které je teprve čekaly.

zveřejněno: 25. 9. 2019

Nové prostory ZŠ

Žáci a učitelé se v novém školním roce dočkali nové odborné učebny fyziky, nové cvičné kuchyňky a další učebny. Fyzika je vybavena zásuvkami, kahany, elektrickými roletami a interaktivní tabulí. K užívání byla předána i úplně nová cvičná kuchyň s několika oddělenými pracovištěmi, vybavená spotřebiči. S kuchyňkou sousedí nová učebna vybavená interaktivní tabulí.

zveřejněno: 25. 9. 2019

Vítejte v novém školním roce 2019/2020

Letošní léto bylo plné slunce a tak pevně věříme, že jste si ho vychutnali plnými doušky. Během volných dní jste poznali jistě nová místa, našli nové kamarády a přátele, objevili jste krásy hor či vod, ale možná jste si znovu uvědomili, že doma je prostě doma. Jste nabiti energií a optimismem a možná se vám zasteskne i po naší škole. I my vás již netrpělivě vyhlížíme a těšíme se na setkání s vámi. Věříme, že nás všechny společně čeká nový školní rok naplněn zážitky, poznáváním a efektivní přátelskou spoluprací.

zveřejněno: 28. 8. 2019