Výlet 4. A

Žáci 4. A se na konci školního roku 2018 -2019 vydali na badatelskou cestu na HORNÍ HRAD.
26. 6. 2019

Pod vedením kastelána se seznámili s historií Horního hradu i jeho současností. Poznali nejbližší okolí i přilehlé arboretum. Nalezli poklad představující  mince ze 16. století,  jež  si nechali v nedalekém Jáchymově razit Šlikové – jedni z původních majitelů tohoto hradu. Uvařili si v kotlíku na otevřeném ohni, který sami rozdělali a udržovali, polévku. Opekli klobásky a v jeho záři poseděli až do úplného setmění. Hodinu před půlnocí se vydali po dvojicích na hradní obchůzku – stezku odvahy. To bylo STRACHU! Vždyť někteří ve svitu měsíce, byl téměř v úplňku, zahlédli na chodbách hradu BÍLOU PANÍ  a  jiní zase „TAMARU“. V podkrovních komnatách se uložili ke spánku až po půlnoci, ale již v pět hodin ráno je vzbudil křik = zpěv pávů. Druhý den výletu  jim  místní kovář ukázal ražbu mincí i náročnost kovářského řemesla. Mnozí si sami vyzkoušeli, jak je těžké ukovat byť jen obyčejnou skobu. Někdo se poprvé v životě brouzdal potokem tekoucím pod hradem a jiný si sáhl na dno svých sil při pěším putování ( 5km na nádraží při teplotě 30°C). Dobrodružstvím pro mnohé byla i cesta vlakem.

Během třídenního výletu se podařilo zrealizovat i Projektový den mimo školu ze ŠABLON II, což učinilo výlet zajímavějším, ale i levnějším.

Text a foto: A.Wimm

Souvisejicí galerie