Vánoční vyrábění

Ve čtvrtek 13. prosince měly obě první třídy projektové vyučování - „Vánoční dílny“. Ráno se všichni žáci sešli před školou a pak společně odjeli vlakem do Františkových Lázní. V muzeu bylo pro ně připraveno vánoční překvapení. Pod vedením odborníka paní Petry Polívkové, Dis. si žáci připomněli vánoční zvyky a tradice, které se dříve dodržovaly a mnohé se udržují i v dnešní době.
21. 12. 2018

Např. si žáci rozkrojili jablko, pouštěli ořechovou skořápku po vodě, z hrnečku věštili svoji budoucnost… Získali také informace o sv. Ondřejovi o Lucii, která měla zrovna 13. prosince svátek. V druhé části dopoledne si pak každý žák vyrobil ozdobnou svíčku a obal. Dopoledne uteklo  a my  jsme se museli rozloučit. Cestou na vlak jsme si ještě na kolonádě prohlédli ozdobený vánoční strom s betlémem. Každý žák si přivezl domů kromě dárku i mnoho zážitků.

H.Dantlingerová

Souvisejicí galerie