SOK - florbal pro žáky ZŠ a nižšího stupně Gymnázií

V pátek 23. 11. 2018 uspořádala ZŠ Hlávkova Aš další ročník turnaje ve florbalu pro žáky okrsku Aš. Akce proběhla v tělocvičně Keller Aš. Zúčastnila se i naše škola a za soupeře měla bohužel pouze 2 další přihlášené – ZŠ a MŠ Hazlov a pořádající ZŠ Hlávkova. Týmy byly v 1 skupině, kde se hrálo systémem každý s každým 1x15 minut. Pro malý počet účastníků se střetly chlapecké týmy celkem 2x. Vítězem a zároveň postupujícím do okresního kola se stala škola s nejvyšším počtem získaných bodů.
27. 11. 2018

Po dramatických zápasech naši hoši vybojovali 3. místo v turnaji. Zahájili jsme porážkou 2:5 s pořadatelskou školou, následovalo jasné vítězství 3:0 proti ZŠ a MŠ Hazlov.  V odvetách jsme nestačili opět na ZŠ Hlávkova, tentokrát po výsledku 2:4. Je však nutné říci, že při troše sportovního štěstí jsme mohli dosáhnout minimálně na remízu. Zápas byl až téměř do konce velmi vyrovnaný. V posledním utkáním s Hazlovem nám 2. místo zaručovala 100 % i remíza, přišla však nešťastná a těsná porážka 1:2. Naši 3. příčku definitivně potvrdila překvapivá remíza 4: 4 v posledním utkání Hazlov – Hlávkova. Chlapci podali výkon na hranici svých možností, byli obětaví a bojovali fair a až do posledního momentu. Vystupování k rozhodčím i soupeřům bylo velmi slušné. A kdo nás reprezentoval? Tadeáš Kopecký, David Švarc (kapitán), Antonín Smrčka, Dominik Vrabec, Vojtěch Blecha, Tomáš Veselý a Valér Bednarz. Nejlepším střelcem byl David Švarc, který konta soupeřových brankářů zatížil 7 trefami, poslední přidal Tadeáš Kopecký.

Pořadí turnaje:

• ZŠ Hlávkova Aš 7 bodů Skóre 17:9