Přespolní běh - Okrskové kolo 2018

Jako každoročně byla naše škola pověřena organizací Skupiny okresního kola (SOK) v přespolním běhu. Ve čtvrtek 27. září v areálu pod rozhlednou za zpočátku chladnějšího, ale potom běžecky ideálního počasí se uskutečnily závody za účasti 5 škol ašského výběžku.
8. 10. 2018

Byly to – Gymnázium Aš, ZŠ a MŠ Hazlov, ZŠ Aš Kamenná, Hlávkova i naše pořadatelská ZŠ a MŠ Okružní. Běžecké disciplíny byly vyměřeny ve všech možných kategoriích – D I, II, III, IV (kategorie dívky) a H I, II, III, IV (kategorie hoši). Délka tratí pro závodnice a závodníky byla vytyčena od 1,5 km u obou kategorií děvčat až po 3,0 km u starších hochů. Nejmladší účastníci běželi od 666 m do 999 m. Naše škola byla přihlášena v 4 kategoriích, pouze mladší hoši na soupisce chyběli hlavně kvůli slabé výkonnosti, nezájmu a jiným problémům ve škole.

Výsledky našich reprezentantů

Počet škol

Umístění

Různé

2. až 5. třída – Kategorie I a II

1. místo

Vynikající výsledek a jednoznačný postup do FOK!!!!

Mladší dívky – Kategorie III

5. místo

Musíme zapracovat na lepší výsledky!!!

Mladší chlapci – Kategorie III

------

V této kategorii nemáme kde brát z různých důvodů!!!

Starší dívky – Kategorie IV

2. místo

Postup do FOK.

Obrovský úspěch!!!

Starší chlapci – Kategorie IV

3. místo

Snaha byla, ale soupeři byli lepší.

Postup dvou družstev do finále okresního kola je další krásný výsledek pro školu. Větší šance mají určitě naši nejmladší, vítězné družstvo živí také ambice uspět a dobře reprezentovat i ve finále okresního kola. To proběhne v Chebu ve čtvrtek 11. října. Starší dívky byly velkým, příjemným a neočekávaným překvapením. V kvalifikační SOK nás výborně reprezentovaly a postup do dalšího kola si zasloužily. Uskuteční se opět v areálu pod rozhlednou ve středu 3. října.

Velikou pochvalu zasluhují žáci z 1. stupně, kteří zopakovali a obhájili vítězství z loňského školního roku.  Družstvo složené z 6 dívek a 6 chlapců jasně soutěž opanovalo, překonalo zároveň i bodovou ztrátu z důvodu absence 1 žákyně (náhlé onemocnění). Krásné je i to, že ve 3 ze 4 vypsaných kategoriích naši reprezentanti zvítězili a celkově 7x byli mezi trojicí nejlepších v kategorii:

Dívky I (2. – 3. třída) 1. místo Džupinová, 2. místo Kundrátová

Hoši I (2. – 3. třída) 2. místo Söllner, 3. místo Pokorný

Dívky II (4. – 5. třída) 1. místo Trojanová

Hoši II (4. – 5. třída) 1. místo Křížek, 3. místo Balšánek

Ve starších kategoriích mezi dívkami byly nejlepší Vinceová (8. A / 4. místo) a Hunková (9. A / 6. místo). V kategorii starších chlapců předvedli kvalitní výkony Tran (8. A / 4. místo) a Vojtko (9. A / 7. místo).

K organizaci, hladkému průběhu a celkově vydařenému závodu v přespolním běhu velkým dílem přispěl i nový učitel na naší škole pan Jakub Kotal, DiS.

Mgr. Karel Sláma

Souvisejicí galerie