Okresní kolo v přehazované 1.stupně základních škol "tížené ovoce nepřineslo"

7. 2. 2018

Dne 30.ledna se uskutečnilo okresní finále smíšených družstev v přehazované v Chebu. Naše škola navzdory konání paralelní akce konané ve Františkových Lázních postavila s chutí družstvo s cílem potrápit chebské soupeře a pokusit se o zázrak jménem "postup do krajského kola". Ovšem nedříve však bylo zapotřebí zvítězit minimálně ve dvou ze třech hraných zápasech. V cestě nám stály celkem tři školy: 1. ZŠ Cheb, 2. ZŠ Cheb a 3. ZŠ Cheb.

Systém, který se celý turnaj řídil, byl následovný. 2 sety omezené časem 7 minut s tím, že pokud by došlo k remíze, rozhodoval by 3. set hraný na 4 minuty. Ani v jednom případě však rovnost nenastala. Každý tým měl dle pravidel stanoven přesný počet 6 hráčů v poli (3 dívky a 3 hochy.)

V prvním utkání naši žáci 1.stupně nastoupili proti domácímu celku 3.ZŠ Cheb, který od prvních minut diktoval tempo hry. Vlažný začátek našich žáků dopuštěný plných technických chyb znamenal prohru 15:3. 2. set přinesl zlepšení naší koncovky, ale na rozjetého domácího soupeře to nestačilo, a i v 2. setu jsme prohráli poměrem 14 : 6 .

V druhém utkání nastoupilo naše družstvo proti 2. ZŠ Cheb. Našim cílem bylo vyvarovat se chybám z 1.utkání, hrát jednoduše, chytře, nekomplikovaně. Bohužel, ani zde se našim žákům nepodařilo dodržet taktické pokyny a po slibném začátků nás i druhý soupeř přehrál v 1.setu hladce 10:5. Frustrace z 3.prohraného setu za sebou dokonal 2. set proti 2.ZŠ, kde jsme doslova vyklidili pole a prohráli se soupeřem z 2. ZŠ poměrem 15 : 4 .

Do třetího utkání naši žáci nastupovali s vidinou min. zisku 3.místa v konečném pořadí. Ovšem zapotřebí bylo udolat soupeře z 1. ZŠ jakýmkoliv rozdílem, ať už 2:0 na sety ,či 2:1 na sety. Tento zápas sliboval zajímavou podívanou, jelikož obě družstva měla na kontě shodně 0 bodu, a tak bylo o co hrát. 1. set se však našim hochům a dívkám vůbec nevyvedl a po snaze konečně zlomit prokletí bez vyhraného setu jsme soupeři podlehli 12:6. 2. set byl naší poslední nadějí obrátit utkání v náš prospěch. Po hororovém úvodu, kdy jsme rychle a hladce prohrávali 4:0, byl z ničeho nic, rychlý infarktový obrat na 7:4 , bylo to poprvé v celém turnaji, co naši žáci vedli, ale opět se nám zbrklost a zakončení koncových míčů vymkla z rukou a po smolných chybách se nakonec zrodil konečný výsledek v náš neprospěch poměrem 11 : 10 .

Pochvalu za nasazení a snahu v jednotlivých zápasech si zaslouží všichni naši reprezentanti Základní školy Okružní a to konkrétně: Tomáš Grosman (kapitán), Vojtěch Karlík, Dominik Gašpar, Ladislav Demeter, Karolína Školová, Karolína Mrázová, Liliana Zemanová , Anežka Chládková.

Konečné pořadí: 1. místo - 3 ZŠ Cheb 9 bodů

2. místo - 2 ZŠ Cheb 6 bodů