„Ašsko ve tmě“ aneb 15. akce mladých turistů

13. 5. 2018

Pátek 4. května 21.30 hodin, čas, kdy se členové turistického oddílu Okružák sešli před ašským bazénem. V souladu s plánem činnosti na toto pololetí byla na řadě noční turistika pod názvem „Ašsko ve tmě“. 13 žáků na startovní čáře, všichni s turistickými batohy na zádech, se svítilnami na čelech. Společně potom vyrazili na připravenou trasu kolem města Aše do míst více či méně vzdálených od místa startu. Celková délka činila 21 kilometrů a prošli jsme tyto významné body – lyžařský areál Aš, Podhradí, obec Doubrava, Dolní Paseky. Udělali jsme si 2 delší přestávky, na druhé z nich v Doubravě čekalo na žáky velké překvapení. Všichni ochutnali o půlnoci čerstvě grilované klobásy, které nám připravili rodiče 2 žákyň a sponzoři – manželé Motyčkovi. Do cíle před bazénem noční dobrodruzi dorazili v 2.30 hodin. Všichni mladí turisté byli odvezeni do svých domovů auty obětavých pomocníků Dany a Petra Walchetsederových. Oba dva se povedené akce také zúčastnili a výraznou měrou pomohli k hladkému průběhu pochodu. Noční turistika se všem dětem líbila, splnila jejich očekávání. Ale byla i určitou odměnou za aktivní přístup a nasazení členů kroužku v průběhu školního roku.

Do konce měsíce června zbývá 7 sobot, s výjimkou jedné všechny využijeme k dalším akcím. Činnost graduje, čekají nás i tři pomyslné vrcholy – Ašský čtyřlístek, pochod z Aše do Chebu a Metazácká stezka.

V Aši, 5. května 2018                                                                          Mgr. Karel Sláma