Halloweenské vyučování

Ve čtvrtek 24. 10. 2019 proběhlo na 1. stupni naší školy již tradiční halloweenské vyučování. Děti přišly v maskách pro tento svátek typických a hned 1. vyučovací hodinu jsme se všichni sešli v aule školy. Tam jsme si pověděli, proč a jakým způsobem se tato dlouhověká tradice udržuje, a dozvěděli jsme se, že nás v aule čeká plnění úkolů, které se k této tradici vážou.
11. 11. 2019

Poté se děti vrátily do svých tříd, kde probíhala výuka a tvoření (počítání dýní a jablíček, čtení a vyprávění o magické síle halloweenské noci, výtvarné ztvárnění duchů, dýní, koček, pavouků a netopýrů, pečení jablíček v županu, …). Činnosti ve třídách probíhaly za častého ochutnávání výborných jablíčkových koláčů, závinů, buchet, řezů a šátečků, které nám přichystaly maminky. Jim také patří poděkování za úžasné výtvarné počiny. Bylo znát, že se s chutí realizovaly a svými líčidly opravdu nešetřily.

Během vyučování se děti po třídách vystřídaly v aule, kde dokazovaly obratnost při manipulaci s dýněmi, podle vůně poznávaly koření a pochutiny, které velmi účinně pomáhají při ochraně před zlými silami, zahrály si obří pexeso a v žabím slizu musely nahmatat a pojmenovat drobné předměty.

Vyvrcholením celého dopoledne byl pokus vyvolat ducha naší školy, který dovede děti občas potrápit (schovává pomůcky i vypracované domácí úkoly), ale v podstatě je velmi dobrácký, neboť dohlíží na to, aby se dětem ve škole líbilo. Po shromáždění všech dětí a pedagogů v aule se duch při hrobovém tichu zjevil celkem dvakrát. Poprvé byl jakoby zahalen hustou mlhou, podruhé se ukázal v krásném růžovém záblesku. To tedy bylo něco!

Ve třídách jsme společně zhodnotili celé dopoledne a školu děti opouštěly obohaceny o mnoho nezvyklých zážitků a s pocitem, že naše škola má dobrého patrona.

Souvisejicí galerie