Úžasný úspěch našich plavců

V posledních dvou týdnech měli někteří žáci naší školy opravdu napilno. 5.12. se v ašském bazénu výběr ze 4. a 5. tříd účastnil závodů v plavání. Družstvo bylo složeno z 6 dívek a 6 chlapců, přičemž každý jednotlivě podle svého výběru závodil na 25 metrů, následovala polohová štafeta na 3x25 metrů a konečně štafeta celého družstva (6x25 m.). Všichni předvedli výborné výkony a zajistili si postup do okresního kola, které se konalo 12.12. taktéž v ašském bazénu. Zde tým Okružní školy nestačil pouze na družstvo z Mariánských lázní. První místo uteklo našim závodníkům jen o pár bodů, ale i přesto se kvalifikovali do krajského kola.
21. 12. 2018

Toto kolo bylo kvůli tomu, že se jednalo o závody žáků prvního stupně, také nejvyšším možným stupněm poměření sil, kterého se mohli žáci účastnit. A i v krajském kole konaném v pátek 14.12. v Sokolově byli naši žáci vidět a to i přesto, že se do hornického města vyráželo již v smrtelně nehezkých 5:45 z hlavního nádraží v Aši. V konkurenci dalších 5 týmů skončilo naše družstvo i přes některé jednotlivé úspěchy celkově 6., nicméně první dva týmy byly složené z výborných plavců, kterým se nedalo skoro nijak rovnat. Navíc rozdíl mezi 4.,5. a 6. místem byl skutečně minimální – činil pouhých 8 bodů (pro představu rozdíl mezi 3. a 4. týmem byl 14 bodů, mezi 2. a 3. týmem dokonce 31 bodů a mezi 1. a 2. 24 bodů)!

Všichni reprezentanti zaslouží za účast na krajské úrovni velikou pochvalu a doufáme v další skvělé výsledky našich žáků.

Naši reprezentanti
Anežka Ch. Štěpán J.