Povánoční tělomrsk

V úterý 22. ledna 2019 se v tělocvičně naší školy konala již tradiční sportovní akce, které se zúčastnilo přes 30 dětí z prvních až pátých tříd.

Mladí kuchaři aktivní v naší školní kuchyňce

V tomto školním roce v souladu s ŠVP je opět výuka předmětu pracovní činnosti pro dva nejvyšší ročníky zaměřena na vaření a přípravu pokrmů. V 1. pololetí byl předmět zařazen na rozvrhu žáků a žákyň třídy 8. A. U většiny to byly první větší zkušenosti s kulinářským uměním. Zaslouží si však pochvalu, protože k plnění dílčích i celkových úkolů přistoupili zodpovědně a se zájmem se něco nového naučit.

Ašský OVOV halový pětiboj – 6. ročník

Ve středu 30. ledna se ve sportovní hale v našem městě uskutečnila další akce pro mládež ze základních škol 2. stupně a nižšího stupně gymnázií. Organizátorem byla jako obvykle ZŠ a MŠ Okružní z Aše. V hale se sešli nejlepší sportovci z 5 škol našeho ašského okrsku – ZŠ Kamenná, ZŠ Hlávkova, ZŠ Hranice, Gymnázia Aš a školy pořadatele. Pravidelným účastníkem jsou v každém ročníku i reprezentanti ZŠ Františkovy Lázně. Škoda, že již bohužel 4. rokem chyběli žáci z Hazlova. Přesto pořadatelé zaznamenali rekordní počet přihlášek, dohromady 126 dětí na startovní čáře - 62 dívek a 64 chlapců v ročnících 2004 – 2009 bylo toho jasným důkazem.