PODZIM 2019 v MŠ Mokřiny

Jak jsme v naší mokřinské školce prožívali podzim se můžete podívat dále v článku.
19. 12. 2019

V rámci projektu  Babičky čtou dětem,  navštívily i letos MŠ pohádkové babičky, které si s dětmi povídaly  a také četli jim pohádky. Děti navštívily výstavu oděvů v galerii muzea v Aši. Výstavními prostory nás opět provázela paní Monika Hlaváčková, která měla připravený zajímavý výklad i praktické ukázky praní a hlazení prádla. Do mateřské školy zavítalo Divadlo Z BEDNY s Loupežnickou pohádkou, ve které si také zahrály děti v rolích zvířátek. Společně s panem Pohodou si zazpívaly pohádkové písničky a se Soničkou vyřešily zapeklitou záhadu. MŠ Mokřiny je zapojena do projektu ČESKÉ OBCE SOKOLSKÉ  - Cvičíme se zvířátky. Při sportovních hrách a netradičních aktivitách podporujeme u dětí zájem o cvičení,  rozvíjíme pohybovou všestrannost, obratnost,  sportovní schopnosti a dovednosti.

Podzim vrcholil a  my jsme se v Mokřinách o Martinské slavnosti přenesli do doby, kdy hospodyňky pekly posvícenskou martinskou husu, martinské rohlíky či koláče, lidé hodovali, pospolu se veselili a měli k sobě blíž ... Na zahradě MŠ Mokřiny se sešli hosté, děti, rodiče, prarodiče, přátelé MŠ, přivítali jsme kostýmovaného MARTINA, rozdělili jsme se s příchozími o martinské světlo a společně v lucernovém průvodu prošli obcí ke kostelu. V kostele, který pomohly vyzdobit babičky, tatínkové i maminky s dětmi, pokračovala slavnost malým programem, který si připravily starší děti, které dříve navštěvovaly  naší MŠ, také maminka, která zazpívala andělskou píseň a legendou v podání pana Pohody Z Bedny. Děti z MŠ  se rozdělily s ostatními o vlastnoručně upečené martinské rohlíčky. Všichni příchozí obohatily slavnostní tabuli o martinské dobroty a pospolu jsme hodovali a sousedsky besedovali.

MŠ navštívila vzácná návštěva, Mikuláš se svou družinou, dvěma anděly a čertem. Příjemně pohádkové dopoledne v duchu české tradice jsme strávili díky spolupráci se studenty ašského gymnázia a ZUŠ  v Aši.