Informace pro rodiče dětí, které byly přijaty do MŠ od 1. 9. 2018

Vážení rodiče, v září nastupuje Váš syn nebo dcerka prvně do mateřské školy. Jsme rádi, že jste si vybrali právě naši mateřskou školu, za vaši důvěru děkujeme a věříme, že brzy poznáte naši prioritu a tou je Vaše spokojené a šťastné dítě.
4. 7. 2018

Informace pro rodiče dětí, které byly přijaty

do MŠ od 1. 9. 2018

Vážení rodiče,

V týdnu od 25. 6. do 29. 6. navštivte pracoviště MŠ, na kterou bylo přijato (tzn. MŠ Okružní, MŠ G.Geipela, MŠ Mokřiny). Zde dostanete evidenční list, přihlášku ke stravování a dotazník. Tyto vyplněné dokumenty přinesete 30. 8. nebo 31. 8. do MŠ.

Příchod dětí do školky je v rozmezí 6.00 - 8.00 hodin. Dodržujte prosím tuto dobu
z bezpečnostních i provozních důvodů. Při příchodu použijte zvonek, vyčkejte na přihlášení učitelky, nahlaste jméno dítěte, přejděte ke dveřím, učitelka Vám elektronickým zámkem dveře otevře. Dítě předávejte vždy osobně učitelce.

Vyzvedávání dětí:    polední               11,30 – 12,30 hodin

odpolední           14,00 – 16,00 hodin.

Při odchodu, prosíme, zavírejte za sebou dveře. Při příchodu i odchodu dbejte na to, aby s vámi nevstupoval do budovy nikdo neohlášený.

Omlouvání dětí:

Plánovanou nepřítomnost dítěte oznamte předem, nepřítomnost na tentýž den nahlaste nejpozději do 8,00 hodin osobně, telefonicky na tel.číslo  354 525898 nebo sms zprávou 731 454 405.

Platby:

První den nástupu dítěte do MŠ zaplatíte: zálohy na stravné 700,- Kč

zálohy na školné  370,- Kč.

Termín dalších plateb bude vždy vyvěšen na nástěnkách v MŠ nebo na webových stránkách školy.

Adaptace dětí:

Naším velkým zájmem je, aby se Vašemu dítěti u nás líbilo a ke spokojenosti nás všech i dobře zadaptovalo na nové prostředí, kamarády i paní učitelky. Po individuální domluvě s paní učitelkou máte možnost se dohodnout na postupné a nenásilné adaptaci.

Doporučujeme postupné zvykání, tzn. dávejte nejdříve dítě do školky na kratší čas (např. „jenom na pohrání“) a postupně ho prodlužujte (zprvu doporučujeme nechávat dítě ve školce pouze do 12 hodin).

V případě problematického začleňování do kolektivu lze po dohodě s učitelkou např. pouze do 10.00 hodin.

Každé dítě, které nastoupí do mateřské školy, vyžaduje zvláštní pozornost. Proto se snažíme reagovat citlivě a hledat každému vlastní cestičku. Vás rodiče prosíme o velkou trpělivost, s kterou nezbývá než toto období překlenout.

Co by dítě mělo umět, aby byl nástup do školky co nejjednodušší:

1. a) vydržet bez rodičů v cizím prostředí, postupně trénujte J,
  2. b) obléknout se a svléknout, obout a zout- alespoň částečně, učitelky pomohou,
  3. c) poznat svoji značku – místo na ukládání jeho věcí,
  4. d) samostatně jíst lžičkou, pít z běžného hrnečku,

základní princip stravování v MŠ: děti do jídla nenutíme, ale motivujeme, aby ochutnalo;

1. e) umýt si ruce, utřít se do ručníku,
  2. f) používat záchod,
  3. g) vysmrkat se,
  4. h) bezpečně chodit po schodech,
  5. i) uklidit si po sobě hračky,
  6. j) chodit na procházku – za ruku.

Co děti do mateřské školy potřebují:

1. a) bačkory - ne pantofle,
  2. b) pohodlné oblečení do třídy,
  3. c) oblečení na zahradu, případně i obuv,
  4. d) pláštěnku, holínky,
  5. e) na spaní pyžamko – ne overaly,
  6. f) plyšovou hračku, která zůstane na lehátku po celý rok.

Veškeré oblečení dětem pečlivě podepisujte nebo označte značkou, předejte tak případným a nechtěným záměnám.

Hygienické potřeby zajišťuje dětem mateřská škola.

V případě dotazů nebo nejasností se na nás obraťte telefonicky nebo e mailem (kontakty jsou uvedeny na webových stránkách), popř. si domluvte osobní schůzku. I během budoucí docházky Vašich dětí do školky neváhejte i drobné nejasnosti, přání, dotazy, nelibosti apod. řešit raději hned tak, abychom společně předešli případným nedorozuměním nebo problémům.

Těšíme se Vás, na Vaše děti i na naši vzájemnou spolupráci.

Vedení mateřské školy