Všechny články

PODZIMNÍ TVOŘENÍ Z PŘÍRODNIN

Ještě v úterních dopoledních hodinách to vypadalo, že se naplánované společné „Podzimní tvoření z přírodnin“ na zahradě naší mateřské školy v ulici Gustava Geipela v Aši neuskuteční z důvodu proměnlivého počasí. Ale během poledního odpočinku dětí se počasí umoudřilo, dokonce začalo prosvítat slunce, a tudíž jsme mohli připravit materiál na tvoření.

zveřejněno: 11. 11. 2019

Odpoledne s pejsky

Za krásného podzimního, sluncem prozářeného úterního odpoledne,15.října 2019, jsme se sešli na zahradě mateřské školy v ulici Gustava Geipela v Aši. Zde se uskutečnilo další, již třetí setkání rodičů a dětí nazvané „Odpoledne s pejsky.“

zveřejněno: 31. 10. 2019

Návštěva v MŠ Gattendorf

Dne 16. října jsme se skupinou předškoláků navštívili naše německé kamarády v mateřské škole v Gattendorfu. Po milém přivítání jsme si společně pochutnali na připravené svačince a pak se děti pustily do práce.

zveřejněno: 31. 10. 2019

Putování za zvířátky

V úterý 1.října 2019 se na zahradě mateřské školy v ulici Gustava Geipela v Aši, která byla vybudovaná díky spolufinancování Státního fondu životního prostředí České republiky, uskutečnilo již druhé setkání dětí a rodičů „Putování za zvířátky.“

zveřejněno: 8. 10. 2019

Seznámení s tradicemi

Dne 25. září 2019 proběhlo v mateřské škole G. Geipela další setkání našich předškoláků s německými kamarády z MŠ Gattendorf. Společně jsme se vydali do ašského muzea, kde jsme si prohlédli expozici textilního průmyslu, který v minulosti proslavil naše město.

zveřejněno: 8. 10. 2019

Oznámení pro rodiče

V době podzimních prázdnin (29. a 30. října) a ředitelského volna na základních školách (31. října a 1. listopadu) bude provoz mateřských škol z provozních důvodů omezen. Děti budou soustředěny na mateřské škole G. Geipela 15.

zveřejněno: 30. 9. 2019

Zahradní slavnost

10. září se na slavnostně vyzdobené zahradě mateřské školy v ulici Gustava Geipela sešli rodiče s dětmi na setkání s pracovníky mateřské školy.

zveřejněno: 21. 9. 2019

Nové školní zahrady

Blíží se začátek nového školního roku a na děti z Mateřské školy v ulici Gustava Geipela čeká nová školní zahrada. Zahradu pohybu se podařilo vybudovat díky spolufinancování Státního fondu životního prostředí České republiky. Do zahrady bylo nainstalováno 18 kusů herních prvků, které umožní dětem rozvíjet pohybové a senzomotorické schopnosti. Nedílnou součástí je i klidová zóna. Kolektiv mateřské školy připravuje pro děti a jejich blízké na školní zahradě řadu společných akcí. I zahrada Mateřské školy Mokřiny se dočkala dobudování. Babiččina zahrádka byla doplněna novými prvky, které spolufinancoval Státní fond životního prostředí České republiky. Už se těšíme, až zahrady ožijí dětskou hrou a radostí. Děkujeme všem, kteří nám pomohli.

zveřejněno: 28. 8. 2019

Naše akce od dubna

Od dubna děti ve školce prožily spoustu skvělých akcí. Podrobnosti v článku. Fotografie naleznete na geipelovka.rajce.net

zveřejněno: 26. 6. 2019

Informace pro rodiče dětí, které byly přijaty do MŠ od 2. 9. 2019

Vaše dítě bylo přijato do naší mateřské školy. V týdnu od 17. 6. do 21. 6. navštivte pracoviště MŠ, na kterou bylo přijato (tzn. MŠ Okružní, MŠ G. Geipela, MŠ Mokřiny). Zde dostanete evidenční list, přihlášku ke stravování a dotazníky. Tyto vyplněné dokumenty přinesete od 26.8 do 30. 8. do MŠ.

zveřejněno: 4. 6. 2019