Všechny články

Zápis dětí do mateřské školy pro školní rok 2019/2020

Všechny potřebné informace a dokumenty pro zápis dětí do mateřské školy na školní rok 2019/2020.

zveřejněno: 30. 3. 2019

Vánoční zpívání

17. a 18. prosince šli předškoláci potěšit seniory do Carvaku a Domu s pečovatelskou službou pásmem koled a básniček. Pro každého měli připravený malý dáreček. 18. prosince jsme se sešli v podvečerní hodině u svátečně nazdobeného stromečku. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy a prožili kouzelnou atmosféru u speciálního adventního čaje a sladoučké odměny.

Mikulášská nadílka

4. prosince navštívilo mateřskou školu Divadlo Ondřej. Děti zaujatě sledovaly pásmo Vánoční putování plné vánočních zvyků a koled, které jsme si společně zazpívali. A pak přišel Mikuláš s čertem. Každá třída dostala koš plný dárečků.

Návštěva v Gattendorfu

V neděli 2. prosince jsme jeli do Gattendorfu na zahájení adventních trhů. Děti nacvičily písničku pro Mikuláše a německou koledu s českými texty a společně s německými kamarády ji prezentovaly při společném vystoupení. Mikuláš měl pro všechny děti balíček sladkostí a naši hostitelé nám přichystali vánoční čas a sušenky. Procházkou po vánočně vyzdobené vesnici jsme zakončili příjemně strávený čas s německými přáteli.

Adventní zdobení

27. listopadu jsme připravili akci pro rodiče s dětmi. V odpoledních hodinách si rodiče s dětmi vyrobili společnými silami voňavý adventní pomeranč. K dispozici měli rozinky, brusinky, hřebíček a párátka. Fantazii se meze nekladou a tak vznikala zajímavá dílka.

zveřejněno: 10. 3. 2019

Co by mělo dítě umět, aby byl nástup do mateřské školy co nejjednodušší?

V textu dále naleznete deset věcí, které by mělo vaše díte umět před nástupem do mateřské školy, aby byl co nejjednodušší.

Dušičkový rej

Dne 1. listopadu se ve sportovní hale uskutečnil Dušičkový rej. Společně jsme si zatancovali a zdolávali překážkovou dráhu.

zveřejněno: 13. 11. 2018

Spolupráce s MŠ v Gattendorfu u Hofu

V pátek 2. března 2018 jsme navštívili mateřskou školu v Gattendorfu

zveřejněno: 14. 3. 2018

Lyžařská školička

Ideální podmínky pro lyžování, tedy sluníčko a dostatek sněhujsme využili ve dnech 19. - 23. 2. 2018 v MŠ G. Geipela v Aši.

zveřejněno: 14. 3. 2018

Návštěva krmelce

V pátek 19. ledna jsme šli s dětmi nakrmit lesní zvířátka.

zveřejněno: 20. 2. 2018