Společné zpívání u vánočního stromu

Dne 12. prosince 2019 jsme se v podvečerních hodinách sešli s dětmi a jejich rodinnými příslušníky u rozsvíceného vánočního stromku, abychom si společně zazpívali vánoční písně a koledy. Přítomní dostali zpěvníčky, které děti s učitelkami připravily. A vánoční koncert mohl začít!

Svět záchranářů

Ve čtvrtek 5. prosince jela třída Kytiček na projektový den do Světa záchranářů v Karlových Varech. Zde se děti seznámily se složkami integrovaného záchranného systému – policií, hasiči a zdravotní záchrankou.

Prosincová návštěva dětí z Gattendorfu

Ve středu 4. prosince přijeli na návštěvu přátelé z mateřské školy Gattendorf, abychom společně přivítali Mikuláše, čerta a anděla. Během divadelního představení děti pomáhaly Mikulášovi plnit úkoly, aby mu peklo vrátilo ztracené věci a Mikuláš mohl nadělovat dětem dárky. Němečtí kamarádi se seznámili s českým pojetím pekla a čertů, které nenahání dětem hrůzu. Čertice vyčenichala všechny „zlobílky“, ale děti slíbily, že se polepší. Všechny děti odměnilo peklo bramborou a kouskem uhlí. Děti dostaly od Mikuláše vystřihovánku Betlému, něco pro zdraví (ovoce) a něco sladkého. Nadílka se všem líbila a už se těšíme na vánoce.

nejbližší události:

21.1.2020
předplavecký výcvik – kytičky

23.1.2020
divadlo Pipi Dlouhá Punčocha – 50 Kč

27.1.2020
kurz Budu v bezpečí- kytičky

28.1.2020
předplavecký výcvik – kytičky

30.1.2020
cvičení ve sportovní hale – ježci, kytičky

výběr z galerie: